Firma Usługi Remontowo-Budowalne Andrzej Polaczy działa na rynku od marca 1994 roku. Po uprzedniej nauce zawodu w Zespole Szkół Budowlanych w Rybniku, zdaniu egzaminów założyłem firmę. W późniejszych latach po zdobyciu doświadczenia zawodowego uzyskałem tytuł Mistrza w zawodzie malarz-tapeciarz i Mistrz technolog robót wykończeniowych. Swoją działalność rozpocząłem od usług malarsko-tapeciarskich, a z czasem poszerzyłem ofertę o nowe techniki zdobienia ścian, sufitów oraz usługi związane z budową budynków. Tak jak na rynku pojawiały się nowe techniki budowlane i wykończenia wnętrz tak poszerzałem swoje, jak i pracowników, umiejętności w poszczególnych zakresach budownictwa.

W 2002 r. zostałem członkiem Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach, gdzie brałem udział w pracach komisji egzaminacyjnej w zawodach budowlanych. Od 2011 r. jestem członkiem Izby Rzemieślniczej w Rybniku i gdzie również pełnię funkcję egzaminatora.

W 2004 r. moja firma otrzymała certyfikat: „MUROWANIE W SYSTEMIE YTONG”.

W 2004 r. firma otrzymała certyfikat na wykonywanie dociepleń budynków „Bezspoinowych Systemów Ociepleń w technologii Sto Ispo Therm”

W 2004 r. firma została przeszkolona w zakresie: konstrukcji systemów suchej zabudowy i systemów zabudowy poddaszy firmy „KNAUF”

W 2005 r. wziąłem udział w programie prewencyjnym pt. „Bezpieczeństwo pracy w małych zakładach”, w wyniku czego otrzymałem dyplom. Uczestniczyłem również w seminarium: „Bezpieczeństwo i Higiena Pracy na Budowach” w 2008 r.

W 2005 r. ukończyłem szkolenie „Zarządzanie jakością”, w 2006 r. „Rzemiosło – wizytówką Śląska”, a w 2008 r. „Bądź aktywny”organizowane przez Izbę Rzemieślniczą.

W 2006 r. Otrzymałem tytuł „RZEMIEŚLNIKA ROKU 2005” nadany przez Cech Rzemiosł oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Rybniku.

W 2006 r. uzyskałem w Instytucie Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego w Warszawie uprawnienia montażysty rusztowań budowlano-montażowych, metalowych i bez klasy.

W 2009 r. moja firma otrzymała certyfikat: „MUROWANIE W SYSTEMIE SILKA”.

W 2011 r. otrzymałem certyfikat poświadczający moje wiadomości i umiejętności w zakresie:

W 2011 r. firma została przeszkolona w zakresie montażu systemów suchej zabudowy „RIGIPS”.

W 2012 r. firma otrzymała certyfikat: BAUMIT : MISJA INNOWACJA , z zakresu systemów ociepleń BAUMIT.

W 2013 r. wziąłem udział w programie „KOMPAS BUDOWY” organizowanym przez firmę Xella Polska sp. z o.o. i zostałem „EKSPERTEM BUDOWY„ w ramach tego projektu.

W 2013 r. moja firma uczestniczyła w szkoleniu : systemu ociepleń firmy BOLIX „10 LAT GWARANCJI”

W 2013 r. firma otrzymała certyfikat: „KABE” z zakresu:

Konsekwentnie certyfikat ten jest co roku przedłużany do dnia obecnego.

W 2014 r. firma otrzymała certyfikat „AUTORYZOWANEJ FIRMY” w technologii ATLAS w pracach ociepleniowych, certyfikat ten jest co roku przedłużany do dnia obecnego.

W 2015 r. firma otrzymała Certyfikat 1 Stopnia Xella Polska - „Mistrzowie na budowie”

W 2016 r. otrzymałem status Brązowego Eksperta Budowy w projekcie „KOMPAS BUDOWY” organizowanym przez Firmę Xella Polska sp. z o.o.

W 2017 i 2018 firma otrzymała Certyfikat Jakości Xella Polska „WZOROWA BUDOWA„

Właściciel oraz pracownicy firmy dążą do poznawania nowych technologii i doskonalenia swoich umiejętności w zakresie wykonywanych usług.